« Aktualności »
Grupa I w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Grupa II w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Grupa III w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu

Jubileusz 45 lecia MP 10

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
cudem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

                                                 Jan Paweł II

13 VI 2018 r. Miejskie Przedszkole obchodziło piękny jubileusz 45-lecia powstania placówki. Miło nam było przywitać  bardzo zacnych  gości – Radnych Miasta Nowego Sącza, dyrektora Wydziału Edukacji, Panie dyrektorki z zaprzyjaźnionych placówek, byłych  pracowników, byłych absolwentów przedszkola, rodziców. Obchody święta odbyły się w MOK-u, które rozpoczęła Pani dyrektor Jolanta Ziejewska.
Następnie zabrali głos przedstawiciele Rady Rodziców, którzy przedstawili krótką historię przedszkola.
Wielu wzruszeń, łez dostarczyła prezentacja multimedialna, która przeniosła uczestników w sentymentalną podróż w czasie. Przypomniała piękne chwile spędzone w przedszkolu.
Na szczególną uroczystość nauczyciele wraz z dziećmi z MP 10 i MP 11 przygotowały program artystyczny – opowieść ruchową inspirowaną muzyką, związaną z żywiołami: Ziemią, Wodą, Powietrzem i Ogniem. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wspólnie spędzony czas, za życzenia, życzliwość i współpracę, która jest ogniwem umacniającym więź miedzy dziećmi nauczycielami i rodzicami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Ekokonkurs

Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Ekokonkursie – „Zbierasz zużyte baterie – chronisz środowisko”. Konkurs to okazja, by przekonać dzieci, że baterie, chociaż są niewielkim odpadem, także stanowią zagrożenie dla środowiska. Zużyta bateria zawiera szkodliwe metale, które mogą zanieczyścić metr sześcienny ziemi lub 400 litrów wody.
Była to już XI edycja, w której zebrano rekordową ilość zużytych baterii – aż 5,5 tony! Nasze przedszkole zajęło III miejsce wśród nowosądeckich przedszkoli.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy postawy godnej prawdziwego ekologa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Tu wszędzie jest moja ojczyzna
Dnia 24 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XIV Integracyjny Festiwal Piosenki z przewodnim hasłem „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Dzieci z Zespołu Przedszkoli jako „przedszkolaki śpiewaki” zaprezentowały się okazale. Do walca wystąpiły pary taneczne, które zaśpiewały piosenkę „Ojczysty kraj” z autorskimi słowami, a w przedszkolnym kwartecie rozległy się dźwięki najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Nasz występ spodobał się licznie zgromadzonej publiczności, gdyż oznaką były ogromne brawa i specjalny puchar z dyplomem.

 

Święto rodziny
Dnia 23 maja odbył się po raz pierwszy w Zespole Przedszkoli piknik rodzinny. Wszyscy doskonale wiemy, że rodzina w życiu jest najważniejsza, toteż program wspólnego rodzinnego świętowania był dopięty na ostatni guzik. Nasze plany tylko troszeczkę pokrzyżowała pogoda, ale w trakcie trwania spotkania słońce przedarło się przez zebranych serc drzwi. Na początku całe rodziny powitała Pani Dyrektor wraz ze wszystkimi przedszkolakami, które wyśpiewały najlepsze życzenia ozdobione przepięknymi laurkami i gorącymi całusami. Po części artystycznej rozpoczęła się prawdziwa zabawa z mamą, tatą siostrą, bratem, wujkiem który prowadził zabawę DJ Martinem. Bawiliśmy się w rytmach walca, samby, w kółeczkach z chustami i kolorowymi piórkami. Kto poczuł się zmęczony mógł udać się do atelie aby pomalować okazjonalnie twarz lub wykonać niespotykaną fryzurę poko – loko lub wraz z mamą ozdobić balonik czy wykonać balonikowego zwierzaka. Punktem kulminacyjnym był występ artysty muzyki Disco – Polo „Kordiana”. Zaśpiewał piosenki i porwał do tańca rozbawione „mamy”. W naszym ogrodzie przedszkolnym wszyscy mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych dzieci przygotowaną specjalnie na rodzinne świętowanie. Nie zabrakło również zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, karuzeli, huśtawkach. Spacerując po ogrodowych alejkach degustowaliśmy przepyszne lody zasponsorowane przez firmę „Koral”. Bardzo dziękujemy!
Do tak udanego pikniku rodzinnego przyczynili się nasi kochani rodzice. Za tę współpracę, za te chwile przeżyte razem w jednej przedszkolnej „rodzinie” jeszcze raz dziękujemy.

Zapraszamy do bejrzenia zdjęć

 

Zielona, zaczarowana noc

W najpiękniejszym miesiącu w roku, 18 maja już po raz trzeci spotkaliśmy się, aby spędzić noc w przedszkolu. Zgodnie z oczekiwaniami, przedszkolaki punktualnie o godz. 18 z odpowiednim ekwipunkiem stawili się na holu przedszkolnym, by złożyć przyrzeczenie bycia odważnym, samodzielnym i nieustraszonym. Po podpisie palcem pokrytym pastą do zębów i odtańczeniu tańca czekoladowego - wszyscy mali i duzi przystąpili do wypieku przepysznych ciasteczek. Ma się rozumieć, że w nocy koniecznie trzeba przekąsić coś słodkiego. Dalej nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najwytrwalszych czytelników w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Wspólnie poznawaliśmy zasady gry w starodawne „klasy”, głośno „liczyliśmy wyliczanki”. Po kolacji, zjedzonej w błyskawicznym tempie rozpoczęło się zielone szaleństwo, które prowadzili ANIMANIACY. Czy wiecie, że czar rozgrzanej nocy ostudził sztuczny śnieg? A potem w zupełnej ciemności, jedynie z latarkami po zakamarkach przedszkolnych przemieszali się mali detektywi w poszukiwaniu skarbów. Pora na dobranoc. Nieeee!!! Nikt nie myślał o spaniu, bo jeszcze frytki, soczki i oczywiście „wielkie kino” ze wspaniałym Duszkiem Kacprem. Po krótkim spaniu rano na bohaterów czekały rewelacyjne nagrody. Zresztą o więcej dopytajcie już sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Polubić, malować i tworzyc arcydzieła

Dnia 8 i 9 maja Przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli oglądali wystawę obrazów w pracowni Wacława Jagielskiego - malarza, pisarza; jednym słowem wielkiego artysty. Dzieci zachwycały się wspaniałymi dziełami, który jednocześnie instruował ich w jaki sposób można malować i oglądać obrazy. Bo przecież dla jednych chmury na niebie mogą być niebieskie, dla innych nawet różowe czy zielone. Zdaniem artysty właśnie to jest najwspanialsze, że możemy patrzeć na otaczający nas świat, każdy po swojemu. A jeśli to wejrzenie sprawia nam radość i zabawę, to z całą pewnością doprowadzi każdego do sukcesu. Jak się okazało Wacław Jagielski to również wspaniały pisarz, który specjalnie dla dzieci przeczytał wiersz o kocie. Czy wiecie, że można tak patrzeć na kota, by ujrzeć wiatr zaplątany się w jego ogonie? A może, jak życzył nam sam artysta, z naszego grona przedszkolaków, wyrośnie zapalony miłośnik sztuki. Spotkanie z sądeckim poetą - malarzem zorganizowano w ramach kampanii  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Polska w sercu przedszkolaka

30 kwietnia w przeddzień obchodów świąt majowych w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu zorganizowano zajęcia edukacyjno – integrujące „Polska w sercu przedszkolaka”. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały wiersze i piosenki o ukochanej ojczyźnie, jej symbolach i najpiękniejszych zakątkach. Z dużym przejęciem odśpiewały hymn narodowy i zdały egzamin wzorowego Polaka – recytując „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.
Prawdziwą radość sprawiła przedszkolakom legendarna opowieść o Lechu, Czechu i Rusie - początkach państwa polskiego, jak również film „Polak mały – polskie symbole narodowe” przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej.
Ta szczególna uroczystość pozwoliła przybliżyć dzieciom powagę świąt majowych i zainteresować historią własnego narodu. Każdy przedszkolak wracał do domu z kwiatami w biało – czerwonych barwach i z piosenką na ustach:
Kocham mamę, tatę i moje przedszkole,
Od dalekich krajów swój ojczysty wolę.
Tu jest moje miejsce, tutaj jest mój dom.
Tu jest moje serce, gdzie najbliżsi są.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Dzień zielony

Dnia 26 kwietnia  w ramach Kolorowych Dni  dzieci z grupy IV wraz z nauczycielkami przygotowały zajęcia edukacyjno-integracyjne – związane z  Żywiołem  Ziemia pod hasłem: „…By  Ziemia przetrwała jeszcze wiele wieków…”
Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego powinniśmy chronić, pielęgnować i zachowywać przyrodę, by móc na niej żyć oraz poznały  różne niebezpieczeństwa, które grożą naszej planecie. Z wielkim zainteresowaniem oglądały doświadczenia chemiczne przeprowadzane przez chemika - panią Iwonkę, która pokazała erupcję wulkanu i proces filtrowania gleby. Dzieci najmłodsze, pięknie ubrane zaprezentowały taniec do opowieści ruchowej o ziemi. W zajęciu nie zabrakło także zabaw i piosenek inscenizowanych  oraz recytacji wierszy o naszej planecie i o obrocie jej wokół słońca. Na koniec każda grupa dostała zadania do wykonania: zaprojektowania „stroju” dla Ziemi oraz  prowadzenia obserwacji przyrodniczych- „Jakie tajemnice skrywa Ziemia”. Przedszkolaki mogły się pochwalić zdobytym medalem  „Przyjaciela  Ziemi”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Człowiek Orkiestra

Dnia 17 kwietnia  nasze przedszkole odwiedził pan Wiesław Pyzalski, który sam siebie nazywa „Człowiekiem Orkiestrą”. Muzyk zademonstrował dzieciom instrumenty muzyczne, takie jak: dzwonki naciskane, bum bum rurki, pianino cyfrowe, gitarę, marakasy, kołatki, kastaniety, tamburyn i dzwoneczki. Wszystkie utwory muzyk wykonał sam – grając jednocześnie na wielu instrumentach. Dzieci miały możliwość wysłuchania  utworów muzyki klasycznej oraz piosenek „Kaczka Dziwaczka”, „Piesek”, „Kolorowa tęcza” Najwięcej radości dostarczyło dzieciom wygrywanie przez nich melodii na prostych instrumentach perkusyjnych oraz zaśpiewanie gamy z gestykulacją. Spotkanie dostarczyło dzieciom niezwykłych wrażeń muzycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Mały człowiek, duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa.
Strzegąc praw tych należycie,układamy dziecku życie.

Dnia 11 kwietnia odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Kalisz – Rzecznikiem  Praw Dziecka, działającego przy stowarzyszeniu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu. Pani Rzecznik odwiedziła grupę III, IV oraz V. Miły gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, której celem jest ochrona praw dziecka oraz zapewnienie im właściwych warunków do pełnego i harmonijnego rozwoju. Dzieci rozmawiały o swoich prawach, uświadomiły sobie, że oprócz praw mają także obowiązki. Pani Rzecznik podkreślała, jak ważną rolę pełni rodzina oraz że każdy – dorosły, ale i dziecko ma prawo do szacunku. Oprócz wspólnych rozmów dzieci oglądały ilustracje obrazujące ich prawa. Było to bardzo interesujące i miłe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Aby na Waszym Wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych Polskich przysmaków,
a w Waszych sercach zagościł Zmartwychwstały Jezus wypełniając je miłością i spokojem.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych nam osób będzie nie tylko czasem odpoczynku od codziennych obowiązków,ale i duchowej odnowy.

Z okazji Świąt Wielkanocnych tego życzą

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Zespołu Przedszkoli 

 

 

Zabawy z wodą wspaniałą przygodą

„Zabawy z wodą wspaniałą przygodą” pod tym hasłem odbyły się zabawy edukacyjno – integrujące organizowane w ramach Kolorowych Dni organizowanych w naszym przedszkolu.
22 marca – w Światowy Dzień Wody wszystkie przedszkolaki poznały tajemnice tego żywiołu. „Gospodarzem” tego dnia była grupa III – Niebieska, która  zaprezentowała „Taniec wody”. Spotkanie uatrakcyjniło  przedstawienie kukiełkowe „Przygody czarodziejskiej kropli wody”, dzięki któremu przedszkolaki dowiedziały się, jak woda krąży w przyrodzie. Ważnym elementem były zagadki dźwiękowe „Odgłosy wody”, zadania „Do czego służy woda?” i konkurs „Która Pani najszybciej wypije wodę?”. Dzieci miały okazję dotknąć balonowych kropelek i z radością zamieniały się w tańcu w rośliny, deszcz i burzę. Na zakończenie złożyły „Ślubowanie przyjaciela wody”, otrzymały poradnik zabaw badawczych małego odkrywcy „Przedszkolak eksperymentuje z wodą” i malowanki z kropelką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Wiosna wykluta z pisanki
Dnia 21 marca cała społeczność przedszkolna spotkała się, aby wspólnie powitać wiosnę.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  lub  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Pożegnały zimę piosenką „Precz zimo zła”, a upragnioną wiosnę przywołały okrzykiem „chcemy wiosny!” Jakież  było  ich  zdumienie  i  radość,  gdy  pojawiła  się  Zielona  Pani  Wiosna. Oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć „Bajeczkę wielkanocną” inscenizowaną przez panie  nauczycielki. Poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej

Dnia 8 marca gośćmi w naszym przedszkolu byli funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o zadaniach i specyfice pracy pracowników Straży Granicznej. Oglądały sprzęt używany przez pracowników w czasie pełnionej służby. Szczególną atrakcją było przymierzenie kamizelki kuloodpornej oraz posługiwanie się wykrywaczem metalu. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykazały się swoją widzą uczestnicząc w quizie i otrzymując liczne nagrody, które sprawiły im wiele radości. Dzieci uszczęśliwione zdobyciem nowych doświadczeń dziękują za niezwykle interesujące chwile spędzone w towarzystwie zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Odważny pastuszek

Dnia  27 lutego w naszym przedszkolu wystąpili aktorzy Teatru Eden z przedstawieniem: „Odważny pastuszek”. Przedstawienie angażowało widzów do współtworzenia akcji. Przedszkolaki obejrzały historię Pasterza Dawida, który dzięki swej odwadze pomaga Królowi zapanować nad jego złym humorem. W trakcie spektaklu dzieci pomagały aktorom budować zagrodę dla owieczek, śpiewały kołysankę dla lwa oraz piosenkę dla Króla. Ze spektaklu wypłynął cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych. Dzieci już wiedzą, że nie warto się gniewać a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Tajemnice zaklęte w ogniu

Odkrywanie tajemnic ognia stało się fascynującym wyzwaniem dla przedszkolaków Zespołu  Przedszkoli. Dnia  27 lutego na zajęciu integracyjnym zgłębialiśmy tajniki ognia jako źródła światła, ciepła, tajemnej mocy i radości. Poprzez eksperymenty mogliśmy zobaczyć prawdziwe palące się drewienka, żelazko „na duszę” , poczuć dym z kadzidła, rozpoznać w czarodziejskim worku przedmioty takie jak lampka, zapalniczka, świeca , zimne ognie, zapałki. Czy wiecie jak należy rozmawiać z ogniem ? My już wiemy, gdyż w zabawach muzyczno-ruchowych potrafiliśmy usłyszeć odgłosy ognia. Podczas zajęć zrozumieliśmy starą zasadę „Nie należy igrać z ogniem”. Z wielkim zapałem „na ogniu” piekliśmy wulkaniczne ciasteczka, które stały się prawdziwym przysmakiem na drugie śniadanie. Atmosferę spotkania rozgrzaliśmy podczas rozmowy z Fakirem- znawcą od ognia, który leczy tańcem przy ognisku oraz z niezapomnianą Babą  Jagą. Tak rzec można, że wpatrując się w płomienie ognia odkryjemy z pewnością nie jedną tajemnicę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Koncert Śpiewające Przedszkolaki

Na polu sroga zima, mróz trzyma a w naszych sercach już pierwsze radosne zwiastuny zbliżającej się wiosny. A to za sprawą koncertu „Śpiewających przedszkolaków”, który odbył się 22 lutego. Na tę okazję każda grupa przygotowała swoją ulubioną piosenkę. Tak więc „Śpiewające przedszkolaki” głośno śpiewały o wesołych krasnoludkach, nieprzewidywalnych żywiołach i o sobie samych. Na zaproszenie organizatorów w konkursie wzięła udział Ola z mamą grupy IV prezentując zebranym piosenkę „Mucha w mucholocie”. Wszystkim występom towarzyszyły gromkie brawa. Mocnym akcentem koncertu stały się muzyczne zabawy angażujące zebraną publiczność. Na zakończenie swój występ zaprezentowała „Grupa Świerada” dając najwyższej klasy pokaz wirtuozerii. Każdy z uczestników otrzymał medal małego artysty.
Kiedy nasze ręce gotowe są do klaskania, nasze nogi do tupania i nasze usta do śpiewania to nie straszna nam zima, która długo trzyma.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Kłopoty Gaptusia z Zimą

Dnia 20 II w naszym przedszkolu gościliśmy panią Zimę ze śnieżynkami, Gaptusia, gawrony, pingwina z mroźnej krainy, poliglotę i specjalistę od ćwiczeń ruchowych. Zabawę rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez dzieci z kółka czytelniczego. Podczas spotkania z Gaptusiem przedszkolaki bezbłędnie rozpoznawały gafy, które popełnił bohater przedstawienia, a zarazem obiecały opiekę i pomoc każdemu, kto ma kłopoty z panią Zimą.
Aby bezpiecznie i radośnie bawić się na śniegu, konieczna jest znajomość magicznych rozruchów i ćwiczeń z towarzyszeniem muzyki, w które tajniki wprowadziła nas p.Beata. Atrakcją spotkania stała się wspólna nauka j.angielskiego. Ekspertem okazała się p.Agnieszka. W perfekcyjny sposób, z prawidłowym akcentem nazywała zimowe zabawy i sprawdziła nasze umiejętności językowe.
Mistrzem w radzeniu sobie z niskimi temperaturami, wiecznym śniegiem i lodem jak wszystkim wiadomo są pingwiny. Przybył do nas jeden z pingwinów – p.Halinka, który przekonał przedszkolaków o konieczności odpowiedniego ubioru, nauczył wspaniałego tańca jak z filmu „Tupot małych stóp”.
Przeuroczy pingwin zachęcił zebranych do czytania w szczególności w długie, zimowe wieczory, kiedy nie można bawić się na śniegu.
Dzisiejsze spotkanie przypomniało nam wszystkim zasady bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw, które w żadnym wypadku nie należy „przegapić”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Taneczna podróż dookoła świata

13 lutego w naszym

A
A
A
Grupa IV w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Grupa V w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu

Jesteś naszym: gościem!