« Grupa I »
Grupa I w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Grupa II w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Grupa III w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Zdjęcie sali Grupy 1

Harmonogram zajęć w grupie I

PONIEDZIAŁEK

Zajęcia wg programu "Kraina Bajek"

Terapia psychologiczna

Zajęcia metodą Sensoplastyki - plastyki sensorycznej

Religia

Metoda M.Ch.Knillów - Programy Aktywności

Rewalidacja indywidualna

WTOREK

Zajęcia integracyjne z grupą III "Pląsy z długą brodą"

Zajęcia Metodą Mobilnej Rekreacji Muzycznej M. Kieryło

Metoda M.Ch.Knillów - Programy Aktywności

Rewalidacja indywidualna

ŚRODA

Rytmika

Zajęcia Metodą Dobrego Startu M. Bogdanowicz

Kółko muzyczno-ruchowe

Zajęcia z wykorzystaniem logopedycznych programów komputerowych

Metoda M.Ch.Knillów - Programy aktywności

Rewalidacja indywidualna

CZWARTEK

Zajęcia integracyjne z grupą V "Pląsy z długą brodą"

Zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Terapia logopedyczna

Metoda M.Ch.Knillów - Programy Aktywności

Rewalidacja indywidualna

PIĄTEK

Rytmika

Zajęcia Metodą Porannego Kręgu J.Kielina

Zajęcia integracyjne w oparciu o bajki terapeutyczne x w miesiącu

Zajęcia logopedyczne

Metoda M.Ch.Knillów - Programy Aktywności

Rewalidacja indywidualna

 

POZNAJEMY ŚWIAT WIELOZMYSŁOWO Z PROGRAMEM „NIEZWYKŁE SPOTKANIA Z WIERSZAMI”
Program „Niezwykłe spotkania z wierszami” realizowany jest w grupie przedszkolnej 1 raz w miesiącu w ciągu całego tygodnia. Cykl 5 zajęć w oparciu o ten sam wiersz rozpoczyna się identycznie – wizualną prezentacją jego treści. W dalszej części podejmowane są różnorodne aktywności muzyczne, ruchowe, plastyczne. Dodatkowo na dużej tablicy umieszczana jest specjalna ilustracja wykonana do wiersza, do której powraca się w czasie zajęć.
Głównym motywem programu jest budzenie zainteresowania utworami literackimi, które stanowią bazę do usprawniania lub kompensowania zaburzonych czy też opóźnionych funkcji percepcyjno-motorycznych. Są inspiracją dla dziecka do podejmowania różnorodnych aktywności na miarę własnych możliwości w następujących obszarach: czynności samoobsługowe, motoryka mała i duża, koordynacja wzrokowo-ruchowa, percepcja, umiejętności komunikacyjne oraz kontakty społeczne.
Zaproponowane ćwiczenia i zabawy obejmują cztery obszary pracy terapeutyczno-stymulacyjnej:
1.ćwiczenia i zabawy rozwijające i usprawniające percepcję słuchową, wzrokową, dotykową, smakową i węchową,
2.ćwiczenia i zabawy rozwijające i usprawniające umiejętności komunikacyjne
z otoczeniem,
3.ćwiczenia i zabawy z zakresu sprawności ruchowej (w tym aktywności muzyczno-ruchowe),
4.ćwiczenia i zabawy rozwijające i usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową (w tym zabawy plastyczne).
Celem tak opracowanego programu jest umożliwienie dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie wielozmysłowe poznawanie otaczającej rzeczywistości, zdobycie wiedzy i umiejętności na miarę ich własnych możliwości w warunkach grupy przedszkolnej.

W pazdzierniku poznajemy życie i zwyczaje kolczastego jeżyka, który jest dla nas inspiracją do wielu ciekawych zabaw i aktywności.

Spotkanie z jeżykiem

Świąteczne drzewko

Nasz szaraczek zając

 

RADOŚĆ WSPÓLNEJ ZABAWY
Rozpoczęliśmy wspólnie z grupą III i V cykl porannych zabaw muzyczno-ruchowych integrujących dzieci pełnosprawne z niepełnosprawnymi. Zajęcia prowadzone są w oparciu o piosenki dla dzieci opracowane przez Marię Tomaszewską tzw. „Pląsy z długą brodą”. To popularne i dobrze znane dzieciom utwory, które podczas wspólnych aktywności dostarczają dzieciom wiele radości. Są to różnorodne zabawy marszowe, udawanki, zabawy inscenizacyjne, gonitwy, zgadywanki, wybieranki, zabawy taneczne. Prostota i funkcjonalność tych zabaw  stanowi inspirację do podejmowania aktywności muzyczno-ruchowych dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.
Spotykamy się dwa razy w tygodniu (we wtorki z dziećmi z gr. III, w czwartki z dziećmi z gr. V) aby wspólnie się poznawać, razem tańczyć i dobrze się bawić.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

CZAS NIESPODZIANEK - CZAS PREZENTÓW

Grudzień to niezwykle magiczny miesiąc a to za sprawą sędziwego pana z długą biała brodą, którego obecność u wszystkich dzieci wywołuje niezmierną radość.  Ten niezwykle oczekiwany przez wszystkich gość to oczywiście Świety Mikołaj. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych dzieci naszej grupy czterokrotnie miały okazję się z nim spotkać. Za każdym razem było to niebywałe spotkanie, które wzbudzało wiele pozytywnych emocji. Po raz pierwszy dzieci spotkały się z Mikołajem a właściwie z wieloma z nich podczas Dnia Integracji zorganizowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza. tu wszyscy oni przybyli na motocyklach, by przekazać dzieciom upragnione upominki. Kolejnym razem to dzieci udały się do Mikołaja, który przybył na spotkanie z nimi do SOSW, gdzie wspólnie z wszystkimi uczestnikami spotkania bawił się ogladając występy przygotowane przez dzieci. Mikołaj gościł również u nas w przedszkolu. I tem był również szczodry. Po raz ostatni przybył do naszej grupy wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy. to był niezwykle utalentowany mikołaj. Wspólnie z gwiazdkami, choinką, słoniem i dziecmi przygotował krótki spektkl, po czym zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Na koniec jak to w zwyczaju bywa obdarował prezentami. Mikołaju czekamy na ciebie za rok. I obiecujemy, że będziemy grzeczni.
Więcej o spotkaniach naszej grupy ze Świętym Mikołajem można przeczytać w zakładce aktualności przedszkola. Zdjecia znajdują się w galerii.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień 22 stycznia w naszej grupie był dniem niezwykłym. Od rana każde z dzieci niecierpliwie wypatrywało przez okno. Wszyscy czekali na przybycie zacnych gości. Już o 9.30 w naszym przedszkolu pojawiły się nasze ukochane babcie i dziadkowie. Rozpoczęliśmy więc wielkie świętowanie. Dla naszych gości wspólnie z dziećmi z grupy II w formie opowieści muzyczno-ruchowej wykonaliśmy bajkę „Królewna Śnieżka”. Był to niezwykle uroczy prezent dla naszych dziadków, bo któż jak nie oni często czytaja nam piekne bajki na dobranoc. Nasi goście nie kryli wzruszenia podziwiając nasze umiejętności taneczne. Na koniec naszego występu wspólnie zaśpiewaliśmy sto lat oraz wręczyliśmy przygotowane upominki. Potem nastąpił czas wspólnego biesiadowania, rozmów, pozowania do pamiątkowych zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

NA WIEJSKIM PODWÓRKU

Dbając o to, aby współpraca z rodzicami naszych dzieci przebiegała wzorowo organizujemy zajęcia otwarte dla rodziców. Na takich spotkaniach prezentujemy wybraną metodę terapeutyczną, by rodzice mogli zobaczyć efekty naszej codziennej pracy i wzrastanie umiejętności i sprawności swojego dziecka. Dnia 16 stycznia odbyły się zajęcia prowadzone lubianą przez dzieci metodą Mobilnej Rekreacji Muzycznej na temat „Na wiejskim podwórku”. Wszyscy mogli usłyszeć, zobaczyć, dotknąć kaczkę, konika, krowę, kurę, kota, psa i w zabawach taneczno-ruchowych naśladować ich sposób poruszania. Wszystkim podejmowanym aktywnością towarzyszyła muzyka, która wyzwalała spontaniczną aktywność dzieci.
We wzajemnej radości upłynęły chwile, które były wyjątkowe. Pozwoliły dzieciom zaprezentować ich umiejętności przed najważniejszym audytorium jakim są ich ukochani rodzice. Z pewnością ćwiczenia te będą niejednokrotnie powtarzane zarówno w przedszkolu jak i w domu z mamą. Istota nauki tkwi bowiem w nieustannym powtarzaniu „idealnych wzorców”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

MAMO CHCĘ CI POWIEDZIEĆ

Niezwykle istotnym elementem w budowaniu prawidłowych relacji miedzy wychowawcami a dziećmi, dziećmi a rodzicami, pomiędzy rówieśnikami w grupie społecznej są umiejętności komunikacyjne. Oczywistą zatem sprawą staje się rozwijanie kompetencji komunikacyjnej. W bieżącym roku szkolnym sprawą priorytetową wykorzystanie alternatywnych metod komunikacji jako narzędzia do komunikowania się z najbliższym otoczeniem. W trakcie codziennej pracy terapeutycznej dzieci nabywają umiejętności rozumienia i rozpoznawania prostych gestów i symboli wykorzystywanych w metodzie. Uczą się posługiwania własną książką do komunikacji. Nabywane w ten sposób umiejętności w znacznym stopniu pomogą nam w rozumieniu ich potrzeb a dzieciom umożliwią ich sygnalizowanie. Aby nasza praca przynosiła jak najlepsze owoce organizujemy spotkania dla rodziców, by w środowisku domowym mogli kontynuować zaplanowane na danym etapie pracy ćwiczenia zmierzające do osiągnięcia wyznaczonego przez nas celu – wsłuchania się w dziecko, które o coś prosi. Dla jednych to tak niewiele a dla nas milowy krok do przodu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

ŚWIAT WOKÓŁ NAS

Każdego dnia podejmujemy nowe wyzwania, które wzbogacają naszą wiedzę na temat otaczającego nas świata, uczą nowych umiejętności. Dzięki aktywnym metodom pracy podejmowanym w grupie przedszkolnej mamy okazję polisensorycznie odkrywać tajniki świata przyrody. Świat, którego jesteśmy integralną częścią zachwyca nas wielością żywiołów, barw, smaków, zapachów, wrażeń dotykowych i termicznych. Bodźce, które doświadczamy podczas zajęć prowadzonych metodą „Porannego kręgu” J. Kielina są inspiracją do aktywnego uczestniczenia w życiu otaczającej nas przyrody. Tym razem podczas zajęć otwartych wspólnie z nami świat odkrywali nasi rodzice. Sami zobaczcie jak zajęcia wzbudziły u nich ciekawość i zainteresowanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćA
A
A
Grupa IV w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu
Grupa V w Zespole Przedszkoli w Nowym Sączu

Jesteś naszym: gościem!